افتتاحیه مرکز شتابدهی فینوداد

این مراسم برای پرده برداری از فعالیت‌های شتابدهی مرکز نوآوری فینوداد برگزار شد. دکتر معنمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر و دکتر فائز مدیرعامل داده ورزی سداد از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

این مراسم برای پرده برداری از مرکز شتابدهی فینوداد برگزار شد.فینوداد مرکز شتابدهی وابسته به بانک ملی ایران است که به اشتارتاپ‌های حوزه بانکی و فین تک خدمت رسانی می‌کند. انتظار می رود به زودی 10 شتابدهنده در این مرکز مستقر شوند.


افتتاحیه مرکز شتابدهی فینوداد امروز با حضور مدیران شرکت داده‌ورزی سداد و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران در برج فناوری ابن سینا افتتاح گردید.در این برنامه افتتاحیه مرکز نوآوری فینوداد که دکتر فرهاد فائز مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد، گفتند: بانک ملی در تلاش است که از استارتاپ‌هایی که بیشتر در حوزه بانکی هستند حمایت کند. در همین راستا، روند مراکز شتابدهی  در کشور روندی است که در عرصه بین المللی آغاز شده بود. ما خوشحالیم که با یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر که علم و عمل را توامان با هم پیش می‌برد، فرآیند شتابدهی را پیش می‌بریم. با کمک هم باید هم افزایی کنیم تا شرکت‌های استارتاپی سریع‌تر وارد عرصه شوند و از این طریق چرخه اقتصادی کشور به گردش افتد.

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم در مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری فینوداد، اظهار کرد: سیاست ما به این شکل بود که بخشی از کار را با شتاب دهنده‌های خود پیش ببریم اما اکنون ترجیح داده‌ایم تا جایی که امکان پذیر است شرکت‌ها و موسسات بزرگ و بخش‌های صنعتی وارد کار شوند و با کمک هم این روند را ادامه دهیم.

وی، گفت: در نسل سوم و چهارم و خصوصا در نسل چهارم که اکنون بحث دانشگاه‌ها مطرح است، در این اکوسیستم مرز دانشگاه‌ها برداشته و با جامعه تلفیق خواهد شد. منظور از برداشتن مرزها یعنی بخش‌های مختلف صنعتی در دانشگاه‌ها و در مقابل دانشگاه‌ها در جامعه فعالیت داشته باشند، جامعه ای که ما با آنها سر و کار داریم همان موسسات و بخش‌های صنعتی هستند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ادامه داد: دوره‌هایی که بصورت مجازی در حال برگزاری است و یا مدارس کسب‌و‌کاری که برای مدیران عامل و کارشناسان ارشد در گروه‌های مختلف راه اندازی شده است، نشان‌دهنده‌ی این موضوع است که ما از دانشگاه‌ها خارج شده‌ایم و خوشحالیم که بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک کشور، هرچند قبلا نیز در زمینه دانشکده ریاضی با ما همکاری داشته این بار به طور گسترده‌تری وارد این عرصه شده است.

معتمدی، تاکید کرد: سرمایه گذاران ریسک پذیر می‌توانند به این عرصه وارد شوند و این مجموعه و مجموعه‌های دیگر که در این فعالیت مالی فعال هستند، تحت پوشش و حمایت دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار خواهند گرفت. خوشبختانه با سیاستی که اتخاذ کرده‌ایم اکنون از نظر تعداد مراکز رشد و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان مقام اول را در بین دانشگاه ها داریم.

وی، گفت: تقاضا زیاد است و از این هفته، برج دوم فناوری نیز افتتاح خواهد شد. در هر دانشکده  یک مرکز نوآوری و شتابدهی احداث کرده‌ایم یعنی کل مجموعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر درگیر بحث نوآوری شده است و دانشجویی که امروز فارغ التحصیل می‌شود نباید فقط حامل بحث‌های تئوری باشد بلکه باید تلفیقی از نوآوری و بازار باشد هر چند این دو بخش موازی با هم پیش رود، طبیعی است که دانشجو با کارایی بیشتری جذب بازار شده و از خروج نیروی انسانی از کشور نیز جلوگیری می‌شود.در گالری تصاویر می‌توانید افتتاحیه مرکز شتابدهی فینوداد به روایت تصویر مشاهده نمائید.

اخباراکوسیستم استارت‌آپی

افتتاحیهبانک ملیبرج فناوری ابن سینادانشگاه صنعتی امیرکبیردکتر معتمدیفرهاد فائزمرکز شتابدهی فینوداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *