مرکز نوآوری فینوداد از زبان مدیرعامل

افتتاحیه مرکز شتابدهی فینوداد در برج فناوری امیرکبیر برگزار شد.

سخنرانی دکتر فقیهی درحاشیه افتتاحیه شتابدهنده فینوداد در برج فناوری ابن سینا است.عمده کار مرکز نوآوری فینوداد شتاب‌دهی مالی و حمایت از استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی از لحاظ تامین فضای کار اشتراکی و تامین منتور شیپ و آموزش‌ها و حمایت‌هایی است که می‌تواند از طریق شبکه بانک ملی ایران و شرکت داده‌ورزی سداد برای استارتاپ‌ها فراهم شود.


دکتر مهدی فقیهی، مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد در حاشیه‌ی مراسم افتتاحیه‌ی شتاب‌دهنده این مرکز گفت: با توجه به اینکه مرکز نوآوری فینوداد، مرکزی وابسته به شرکت داده‌ورزی سداد و از خانواده بانک ملی ایران است، به طبع انتظاری که از مرکز نوآوری فینوداد می‌رود این است که مانند فین‌تک‌ها بر فناوری‌های مالی و حوزه بانکی تمرکز داشته باشد.
مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد، اظهار کرد: حمایت این مرکز از استارتاپ‌هایی است که در زنجیره ارزش بانک ملی و زنجیره ارزش شرکت داده‌ورزی سداد نقش آفرینی می‌کند.

وی، ادامه داد: عمده کار مرکز نوآوری فینوداد شتاب‌دهی مالی و حمایت از استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی از لحاظ تامین فضای کار اشتراکی و تامین منتور شیپ و آموزش‌ها و حمایت‌هایی است که می‌تواند از طریق شبکه بانک ملی ایران و شرکت داده‌ورزی سداد برای استارتاپ‌ها فراهم شود.
مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد، تاکید کرد: اینجا فضای کار اشتراکی شتاب‌دهنده است که استارتاپ‌ها می‌توانند از این فضا استفاده کنند و فرآیند منتور شیپ و آموزش به استارتاپ‌‌ها ارائه می‌شود و در همین راستا هدف ما ارائه منتور شیپ اختصاصی است که استارتاپ‌ها متناسب با نیازشان از آن استفاده کنند.

مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد، گفت: موضوع بانکداری و حوزه مالی، امروزه در حال فاصله گرفتن از تمرکز بانک به عنوان یک نهاد سنتی است و به سمت حوزه‌های نوین و استارتاپ‌ها و نوآوری در حال تغییر شکل است. همچنین مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد افزود: در سالیان گذشته مشاهده می‌کردیم که بانک‌ها و نهادهای پولی در مقابل استارتاپ‌ها مکانیزم تدافعی داشتند، اما اکنون بانک‌ها دریافتند که بقای خودشان نیز در گروی این است که بتوانند در این اکوسیستم ارتباط خوبی با فناوری‌های نوآورانه و به خصوص استارتاپ‌های فعال در حوزه داشته باشند.
وی، بیان کرد: بانک‌ها سعی می‌کنند که خودشان استارتاپ‌ها را شناسایی کنند و داخل اکوسیستم خود وارد کنند تا بتوانند از مزایای فناوری مالی در این حوزه استفاده کنند.
فقیهی در پایان اضافه کرد: رویدادی که در مهرماه برگزارمی‌شود متمرکز بر AI (هوش مصنوعی) و رباتیک در حوزه مالی است تا انشالله بتوانیم بر مبنای این رویداد تیم‌های دیگری را شناسایی کنیم و به اکوسیستم خود وارد نماییم

READ  سرمایه‌گذاری مستقل؛ پذیرش سیستم‌های مدیریت سرمایه‌گذاری خوداتکا

اخباراکوسیستم استارت‌آپیکارآفرینی

استارتاپ‌های فین‌تکاکوسیستم کارآفرینیاکوسیستم نوآوریفین‌تکمهدی فقیهینوآوریهوش مصنوعی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *