افتتاحیه مرکز شتابدهی فینوداد در برج فناوری امیرکبیر برگزار شد.

سخنرانی دکتر فقیهی درحاشیه افتتاحیه شتابدهنده فینوداد در برج فناوری ابن سینا است.عمده کار مرکز نوآوری فینوداد شتاب‌دهی مالی و حمایت از استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی از لحاظ تامین فضای کار اشتراکی و تامین منتور شیپ و آموزش‌ها و حمایت‌هایی است که می‌تواند از طریق شبکه بانک ملی ایران و شرکت داده‌ورزی سداد برای استارتاپ‌ها فراهم شود.


[vc_row][vc_column][vc_column_text]دکتر مهدی فقیهی، مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد در حاشیه‌ی مراسم افتتاحیه‌ی شتاب‌دهنده این مرکز گفت: با توجه به اینکه مرکز نوآوری فینوداد، مرکزی وابسته به شرکت داده‌ورزی سداد و از خانواده بانک ملی ایران است، به طبع انتظاری که از مرکز نوآوری فینوداد می‌رود این است که مانند فین‌تک‌ها بر فناوری‌های مالی و حوزه بانکی تمرکز داشته باشد.
مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد، اظهار کرد: حمایت این مرکز از استارتاپ‌هایی است که در زنجیره ارزش بانک ملی و زنجیره ارزش شرکت داده‌ورزی سداد نقش آفرینی می‌کند.

وی، ادامه داد: عمده کار مرکز نوآوری فینوداد شتاب‌دهی مالی و حمایت از استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی از لحاظ تامین فضای کار اشتراکی و تامین منتور شیپ و آموزش‌ها و حمایت‌هایی است که می‌تواند از طریق شبکه بانک ملی ایران و شرکت داده‌ورزی سداد برای استارتاپ‌ها فراهم شود.
مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد، تاکید کرد: اینجا فضای کار اشتراکی شتاب‌دهنده است که استارتاپ‌ها می‌توانند از این فضا استفاده کنند و فرآیند منتور شیپ و آموزش به استارتاپ‌‌ها ارائه می‌شود و در همین راستا هدف ما ارائه منتور شیپ اختصاصی است که استارتاپ‌ها متناسب با نیازشان از آن استفاده کنند.

مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد، گفت: موضوع بانکداری و حوزه مالی، امروزه در حال فاصله گرفتن از تمرکز بانک به عنوان یک نهاد سنتی است و به سمت حوزه‌های نوین و استارتاپ‌ها و نوآوری در حال تغییر شکل است. همچنین مدیرعامل مرکز نوآوری فینوداد افزود: در سالیان گذشته مشاهده می‌کردیم که بانک‌ها و نهادهای پولی در مقابل استارتاپ‌ها مکانیزم تدافعی داشتند، اما اکنون بانک‌ها دریافتند که بقای خودشان نیز در گروی این است که بتوانند در این اکوسیستم ارتباط خوبی با فناوری‌های نوآورانه و به خصوص استارتاپ‌های فعال در حوزه داشته باشند.
وی، بیان کرد: بانک‌ها سعی می‌کنند که خودشان استارتاپ‌ها را شناسایی کنند و داخل اکوسیستم خود وارد کنند تا بتوانند از مزایای فناوری مالی در این حوزه استفاده کنند.
فقیهی در پایان اضافه کرد: رویدادی که در مهرماه برگزارمی‌شود متمرکز بر AI (هوش مصنوعی) و رباتیک در حوزه مالی است تا انشالله بتوانیم بر مبنای این رویداد تیم‌های دیگری را شناسایی کنیم و به اکوسیستم خود وارد نماییم[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.