شرکت‌ها در جستجوی دانشمندان داده‌ای هستند که در یادگیری ماشین، آمارشناسی و تحلیل تخصص داشته باشند، ولی وقتی چنین تخصصی وجود ندارد، مدیران بخش استخدام، پیش از هرچیز باید به دنبال تحلیلگران بگردند. تحلیلگران داده مزایای ویژه‌ای برای سازمان فراهم می‌کنند.

  • آمارشناسان دقت و نکته سنجی ارائه می‌دهند، متخصصان یادگیری ماشین کار اجرا را انجام می‌دهند؛ اما تحلیلگران سریع کار می‌کنند (سبک برنامه‌نویسی آنها برای سرعت بهینه شده است) و استاد تصویرسازی داده هستند.
  • تحلیلگران داستان‌سرا هستند، حقایق جالب را خلاصه‌سازی می‌کنند و از داده برای الهام بخشی استفاده می‌کنند. آنها داده را مورد سوال قرار می‌دهند و به جای ارائه نتیجه، می‌پرسند” این اطلاعات نمایانگر چیست؟” آنها بهترین اهرم برای شناسایی مشکلات و فرضیه‌هایی هستند که ارزش حل کردن و آزمایش دارند.
  • تحلیلگران، به اطلاعات از چندین زاویه مختلف نگاه می‌کنند و پیش از ارائه آنها به تصمیم‌گیران، به شکلی عمیق بررسی‌شان می‌کنند. در مرحله بعدی، این تصمیم‌گیرنده است که بعد از مشاهده اطلاعات، مشخص می‌کند” آیا باید تجزیه و تحلیل دقیق‌تری روی آن صورت بگیرد یاخیر. “دراغلب موارد، این تجزیه و تحلیل دقیق توسط آمارشناسان انجام می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.