هدست واقعیت ترکیبی اپل دارای 12 دوربین به منظور ردیابی حرکات بدن، دو نمایشگر با رزولوشن 8K و فناوری پیشرفته ردیابی چشم خواهد بود. این هدست علاوه بر قابلیت‌‌های ذکر شده که قابلیت نمایش محتوای ویدیویی از دنیای واقعی را هم دارد با قیمت احتمالی 3000 دلار سال آینده از آن پرده‌برداری می‌شود.

شایعات مختلفی در این سال‌ها درباره این محصول منتشر شده؛ آخرین اطلاعاتی که از طریق یک منبع آگاه منتشر شده، حکایت از اهداف بلندپروازانه شرکت اپل درباره این محصول است. اطلاعات مربوطه را با مشاهده تصاویر هدست و از طریق یکی ازمنابع مطلع اپل ترسیم شده است. درصورت درست بودن اطلاعات، تا زمان پرده‌برداری از هدست این امکان وجود دارد اپل تغییراتی در آن ایجاد کند.

چنین می‌نماید هدست واقعیت ترکیبی اپل مراحل درحال طی کردن مراحل رشد و توسعه است و احتمالا سال 2022 نمایش عمومی در‌می‌آید. با قیمت 3000 دلاری‌ این محصول کاربران تجاری را هدف قرار داده. همچنین این هدست می‌تواند رقیبی برای هولولنز 2 با قیمت 3500 دلاری مایکروسافت باشد. تصاویر موجود از نمونه اولیه هدست اپل نشانگر این است که طراحی شبیه هدست‌های VR داشته و از ویژگی‌های آن این نکته است که فرد را از دنیای بیرون بطورکامل جدا می‌کند و کاربر را در محیطی کاملا مجازی غوطه‌ور می‌سازد.

12 دوربین‌ موجود در هدست واقعیت ترکیبی، به دستگاه قابلیت ردیابی حرکات دست و چشم کاربر را می‌دهد. محتویات این دوربین‌ها نیز ظاهرا روی دو نمایشگر با وضوح خیره کننده 8K  پیاده سازی می‌شود. همچنین هدست مجهز به حسگرهای لایدار موجود در آیفون 12 پرو و آیپد پرو سبب می‌شود تا بتواند فاصله بین اشیا را در دنیای واقعی اندازه‌گیری کرده و مقیاس درستی از این اندازه‌گیری‌ها در دنیای واقعی و مجازی ارائه دهد.

ظاهرا هدبند‌های موجود در هدست دارای قابلیت تعویض می‌باشند. به علاوه  به نظر می‌رسد مقصود اپل به کار بردن چیپست در هدست است.

READ  کمک 1 میلیارد یورویی آلمان به تسلا

تکنولوژیمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *