شبکه 5G از لحاظ پوشش هنوز در مراحل آغازین خود را طی می‌کند با این وجود اپل از همین حالا توسعه شبکه 6G را در برنامه‌های خود گنجانده است. هدف شبکه 6G ارائه سرعتی ۱۰۰ برابر 5G به کاربران اینترنت است و مشخصا دستیابی به چنین سرعتی نیاز مبرم به فناوری ویژه ای دارد.

اخیرا شرکت اپل که در کوپرتینو، کالیفرنیا، آگهی استخدامی منتشر کرد و بیان نمود برای انجام تحقیقات برای دستیابی به مزایای نسل بعدی شبکه‌های موبایل، به دنبال جذب مهندسین ذبده است.

در متن این آگهی اینگونه است:

«شما در این فرصت ارزنده و خاص، قادر خواهید بود روی نسل بعدی فناوری بی‌سیم، که تاثیر منحصربفرد و ویژه‎ای بر روی محصولات آینده اپل خواهند داشت، کار کنید. افرادی که در این موقعیت جذب می‌شوند، نسل بعدی سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم (6G) را بررسی و طراحی خواهند کرد. »

با این وجود که آگهی استخدام اپل نشان می‌دهد این کمپانی در مرحله اولیه طراحی نسل بعدی شبکه‌های ارتباطی بی‌سیم قرار دارد، اما بسیاری پژوهشگران صنعت معتقدند که تا حدود سال ۲۰۳۰ باید چشم انتظار شبکه 6G بود.

چین در سالی که گذشت با پرتاب ماهواره آزمایشی 6G به فضا رهبر فناوری مذکور گردید اما در حال حاضر و بدون وجود هیچ استانداری، شبکه 6G  بیشتر به مثابه رویاست تا واقعیت!

اواخر سال قبل، اپل به اتحادیه شرکت‌هایی که در زمینه استاندارد‌های مربوط به شبکه 6G کار می کردند ملحق شد. استانداردها و زمان ظهور شبکه 6G هنوز کاملا نامعلوم است، اما برخی از تحلیلگران ادعاهایی مبنی بر سرعتی ۱۰۰ برابری شبکه 6G به دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.