تعداد زیادی از شرکت‌ها، یک رویداد “داده‌محور” را در فرآیند تصمیم‌گیری عملیاتی پیاده‌سازی کرده‌اند، اما انسان‌ها در مرتب‌سازی اطلاعات و تجزیه‌وتحلیل داده، دارای محدودیت هستند. استفاده حداکثری از ارزش داده، زمانی امکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیر می‌شود که شرکت‌ها هوش مصنوعی را وارد کار کنند.

  • تصمیم‌گیری انسان، به صورت ذاتی با کاستی‌هایی همراه است. ما انسان‌ها مستعد افتادن در تله‌های فرآیند اکتشافی وسوگیری‌های جانب‌دارانه شناختی هستیم و این موضوع روی قدرت تشخیص‌مان اثر سو می‌گذارد.
  • با ظهور هوش مصنوعی، فرصت خوبی برای مرتب‌سازی حجم بالای داده و اتخاذ تصمیمات بی‌طرف فراهم شده است. هوش مصنوعی هنگام مواجهه با مقادیر زیادی از داده، دچار مشکل نمی‌شود و به خوبی آنها را نظم می‌دهد؛ بنابراین بهتر است مسئولیت تصمیمات جاری و روزمره مبتنی بر داده‌های ساختاریافته را به هوش مصنوعی واگذار کنیم.
  • در بسیاری از تصمیمات کسب‌وکار دیگر، از قبیل بیانیه چشم‌انداز، استراتژی‌های شرکت ومواردی از این دست، لازم است هوش‌مصنوعی و قدرت تشخیص انسان با هم ترکیب شوند. در چنین مواردی هوش مصنوعی باید تمام گزینه‌های احتمالی را مشخص کند، سپس انسان‌ها از بین گزینه‌های احتمالی، بهترین را انتخاب کنند.
READ  ثبت‌نام طرح راه‌اندازی «شبکه‌ی تلفن همراه سازمانی (MVPN)» به‌صورت رایگان در شرکت داده‌ورزی سداد

فناوری‌های تحول‌آفرینهوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *