بسیاری از شرکت‌ها منتظرند فناوری هوش مصنوعی به تکامل برسد و بعد شروع به استفاده از آن کنند. به این ایده، رویکرد دنباله‌روی سریع می‌گویند که مشکلات زیادی دارد.

  • سیستم‌هایی که از شرکت مشاوره یا وندور بیرون سازمان خریداری می‌شوند، اگر کاربرد عام داشته باشند، ارزش بسیار کمی به کسب‌وکارتان اضافه می‌کنند. در نتیجه زمان زیادی برای شکل‌دهی و متناسب‌سازی این سیستم با کسب‌وکارتان احتیاج خواهید داشت.
  • حتی پس از پیاده‌سازی کامل سیستم هوش مصنوعی، بازهم حرکت از مرحله آزمایشی به مرحله تولید بسیار دشوار است و ممکن است مجبور شوید بعضی از فرآیندهای کسب‌وکار را از نو مهندسی کنید تا نتیجه بهتری از هوش مصنوعی به دست آورید.
  • سیستم‌های جدید هوش مصنوعی باعث می‌شوند انسان‌هایی که درکنار سیستم کار می‌کنند، به نقش‌ها و مهارت‌های تازه‌ای احتیاج پیدا کنند. همچنین آموزش کارمندان برای کار با سیستم‌ها و فرآیندهای جدید به زمان بسیارزیادی احتیاج دارد.

تا زمانی که پیروان سریع آماده‌سازی‌های لازم را انجام داده باشند، پذیرندگان آغازین قسمت زیادی از بازار را در دست گرفتند و در نتیجه می‌توانند با هزینه کمتر وعملکردی بهتر عمل کنند. این برندگان که از همه زودتر فناوری هوش مصنوعی را پیاده‌سازی می‌کنند، همه مزایا را به خودشان اختصاص می‌دهند و دیگران هیچ‌گاه به پای آن‌ها نمی‌رسند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.