بسیاری از شرکت‌ها منتظرند فناوری هوش مصنوعی به تکامل برسد و بعد شروع به استفاده از آن کنند. به این ایده، رویکرد دنباله‌روی سریع می‌گویند که مشکلات زیادی دارد.

  • سیستم‌هایی که از شرکت مشاوره یا وندور بیرون سازمان خریداری می‌شوند، اگر کاربرد عام داشته باشند، ارزش بسیار کمی به کسب‌وکارتان اضافه می‌کنند. در نتیجه زمان زیادی برای شکل‌دهی و متناسب‌سازی این سیستم با کسب‌وکارتان احتیاج خواهید داشت.
  • حتی پس از پیاده‌سازی کامل سیستم هوش مصنوعی، بازهم حرکت از مرحله آزمایشی به مرحله تولید بسیار دشوار است و ممکن است مجبور شوید بعضی از فرآیندهای کسب‌وکار را از نو مهندسی کنید تا نتیجه بهتری از هوش مصنوعی به دست آورید.
  • سیستم‌های جدید هوش مصنوعی باعث می‌شوند انسان‌هایی که درکنار سیستم کار می‌کنند، به نقش‌ها و مهارت‌های تازه‌ای احتیاج پیدا کنند. همچنین آموزش کارمندان برای کار با سیستم‌ها و فرآیندهای جدید به زمان بسیارزیادی احتیاج دارد.

تا زمانی که پیروان سریع آماده‌سازی‌های لازم را انجام داده باشند، پذیرندگان آغازین قسمت زیادی از بازار را در دست گرفتند و در نتیجه می‌توانند با هزینه کمتر وعملکردی بهتر عمل کنند. این برندگان که از همه زودتر فناوری هوش مصنوعی را پیاده‌سازی می‌کنند، همه مزایا را به خودشان اختصاص می‌دهند و دیگران هیچ‌گاه به پای آن‌ها نمی‌رسند.

READ  آیا داده‌های شرکت‌تان در عصر هوش مصنوعی ارزشمند هستند؟

فناوری‌های تحول‌آفرینهوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *