هوش مصنوعی باعث می‌شود پیش‌بینی؛ کم‌هزینه‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر شود. وقتی دقت پیش‌بینی‌ها از حد مشخصی فراتر برود، استراتژی به شدت تغییر می‌کند.

  • پیش از همه، متخصصان استراتژی باید برای مشخص کردن میزان افزایش دقت و سرعت پیش‌بینی‌ها سرمایه‌گذاری کنند. سپس باید گزینه‌های استراتژیک حاصل از این بهبود را بررسی کنند.
  • پیش‌بینی بهتر، مدل‌های کسب‌وکاری بهتری را ممکن می‌سازد و استراتژی‌های شرکت‌های مختلف را تغییر می‌دهد. در صورتی که مدل کسب‌وکار کل شرکت‌های یک صنعت بازآفرینی شود، مدیران این شرکت‌ها باید به فکر مسائل استراتژیک مثل کسب مزیت اول بودن و سرمایه‌گذاری روی قابلیت‌های مختلف باشند.
  • به عنوان مثال، خرده فروشی‌آنلاین مانند آمازون می‌تواند با اتکا به افزایش دقت پیش‌‌‌‌بینی ماشین‌های هوشمند، شروع به اجرای مدل کسب‌وکار”اول ارسال، بعد خرید” کند و کالاهای مختلف را قبل از درخواست مشتری، برای او بفرستد. شاید آمازون این مدل کسب‌وکار را قبل از اینکه سودآور باشد اجرا کند تا دراین زمینه از رقبای خود پیشی بگیرد؛ همچنین شاید روی زیرساخت‌های حمل‌و نقل وتهیه و توزیع سرمایه‌گذاری کند تا بستر را برای افزایش بازدهی این مدل آماده کند.
[vc_row][vc_column][cz_contact_form_7 cf7="CF7 Quick Contact form" id="cz_59646" css_dd=".vc_custom_1510049133852{padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;border-radius: 20px !important;}" sk_label="color:#727272;margin-left:20px;" sk_input="padding-right:20px;padding-left:20px;"][/vc_column][/vc_row]