با توجه به نیاز به خدمات غیرحضوری برای افتتاح حساب، خرید و فروش سهام، خرید خودرو، دریافت خدمات بیمه‌ای خرید و فروش ارزهای دیجیتال،  نیاز به سیستمی برای تایید هویت افراد پررنگ‌تر از قبل احساس می‌شود به همین دلیل شرکت دانش‌بنیان داده پویان آلما سامانه آتنا را  طراحی و راه‌اندازی کرده است.

آتنا با استفاده از سه روش ترکیبی به احراز هویت افراد می‌‌پردازد، در این راستا ابتدا کد ملی کاربر چیزی که کاربر می‌داند را دریافت می‌کند سپس با  سرویس شاهکار سرویس‌های مربوط به سازمان تنظیم مقررات رادیویی پیام کوتاهی به تلفن فرد ارسال می‌شود چیزی که کاربر به همراه دارد و از وی خواسته می‌شود با دوربین موبایلش از خودش عکس بگیرد. پس از آن با الگوهای هوش‌مصنوعی، تصاویر جمع آوری شده از دوربین موبایل فرد، با تصویر کارت ملی تطبیق داده می‌شود. این روش از روش‌های امن و کم هزینه و دقیق احراز هویت آنلاین افراد است.

  • صرفه‌جویی در زمان
  • سرویس استاندارد
  • تجربه یکپارچه مشتری
  • مشتری‌محور بودن
  • حفظ حریم شخصی کاربران
  • رعایت دستورالعمل‌های امنیتی
  • صرفه‌جویی در هزینه

این سامانه با دانش محلی شکل گرفته و امنیت بالایی در حفاظت از اطلاعات و شناخت دقیق افراد دارد. این سیستم احراز هویت برای جلوگیری از جعل و دسترسی غیر مجاز روش ویژه‌ای دارد. این روش‌ها عبارتند از ضبط ویدیو سلفی از کاربر وخواندن تصادفی متن توسط ایشان هستند. در این روش متنی از پیش تعیین شده به کاربر نمایش داده می‌شود  و از او می‌خواهند با صدای بلند متن را بخواند و فیلم پس از بارگذاری ، توسط الگوریتم هوش مصنوعی به دقت بررسی می‌شود و متن با متن اصلی و تصویر چهره فرد با کارت ملی تطبیق داده می‌شود ودر صورت عدم تطابق  فرآیند اعتبار سنجی با خطا مواجه می‌شود. درصورت لزوم از حرکات دست ، نظیر پسندیدن ونمایش اعداد دو و پنج ، دست مشت کرده و … را درخواست می‌کنند و صحت این حرکات به وسیله سامانه هوشمند بررسی می‌گردد. این سامانه به همت متخصصان ایرانی و گروه متخصصان شناسا شکل گرفته است و خدماتی شایسته توجه در اختیار مردم قرار می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.