شدید شدن نگرانی‌ها درمورد افزایش شمار قربانیان کرونا باعث درهم شکستن بازار رمز ارزها شده است و قیمت بیت‌کوین را به کانال ۱۰ هزار دلار کاهش داده.

بیت کوین در روز دوشنبه هفته‌ی گذشته با قیمت ۱۰ هزار و 411 دلار معامله شد که نسبت به روز گذشته ۲٫۹ درصد کاهش ارزش را نشان می دهد. بیت کوین پیشتر در کانال ۱۱ هزار دلار معامله می شد. تضعیف بازارها در اروپا و ایالات متحده آمریکا و تقویت دلار زمینه ی ریزش در بازار بیت کوین را فراهم آورده است.

شاخص‌های اصلی اروپا از جمله DAX آلمان، CAC فرانسه و FTSE انگلستان بیش از ۳ درصد کاهش یافتند. معاملات آتی وال‌استریت هم ۳ درصد کاهش یافته اما دلار ۰٫۵ درصد رشد کرده است. یک دلیل کاهش ارزش سهام در بازارهای اروپایی نگرانی از فراگیری بیشتر کروناست و اینکه سهام‌داران به فروش سهام برای جبران خسارات ناشی از این ویروس متمایل شده‌اند.

ممکن است موج‌های بعدی کرونا در اتحادیه اروپا و انگلستان به زیان اقتصادی این قاره منجر شود. بعضی از کارشناسان می‌گویند ممکن است تعداد موارد تازه  مبتلا شده به کرونا به بیش از ۵۰ هزار نفر در روز تا پیش از نیمه اکتبر برسد. ممکن است انگلستان دوباره قوانین مرتبط با قرنطینه را اعمال کند. هم‌اکنون برخی کشورهای اروپایی از جمله دانمارک و یونان، محدودیت‌ها را مجدداً اعمال کرده‌اند.

پیش‌بینی ها ازاحتمال افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ خبر می‌داد اما با توجه به احتمال تشدید خسارات اقتصادی ناشی از کرونا، سال ۲۰۲۰ سال خوبی برای بیت کوین نخواهد بود.

وضعیت رمزارزهای دیگر

به گزارش بانکداری الکترونیک، غیر از بیت کوین، بازار دیگر ارزهای دیجیتال هم شاهد کاهش رشد قیمت بود. اتریوم با ۶.۷۵ درصد کاهش به ۳۴۱.۵۳ دلار، بیت کوین کش با ۴.۱۶ درصد ریزش به ۲۱۳.۴۳ دلار، لایت کوین با ۶.۴۷ درصد کاهش به ۴۳.۳۲ دلار، مونرو با ۳.۳ درصد عقب نشینی به ۸۷.۷۴ دلار، دش با ۵.۴۱ درصد ریزش به ۶۶.۰۲ دلار، زدکش با ۴.۰۶ درصد کاهش به ۵۳.۱۸ دلار و میکر با ۳.۳۶ درصد افت به ۴۴۶.۸۹ دلار رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.