روندهای جاریِ پرداخت نقدیپرداخت نقدی

همچنان‌که به سمت جامعه غیر نقدی حرکت می‌کنیم، با مرور آمار جهانی پول نقد درجریان تجارت، بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه برای تسهیل‌گری پرداخت‌های دیجیتال توصیه می‌شود. با این وجود، پول نقد هنوز هم روشی پیشرو در حوزه‌ی پرداخت است. با دیجیتالی‌شدن پرداخت‌ها، خرده‌فروشان کنار گذاشته می‌شوند. بدین ترتیب، قادر به مدیریت امن و کارای نقدینگی هستیم؛ اما همچنان  جذابیت پول نقد در حال افزایش است.

برداشت مستقیم   (Direct Debit)

برداشت مستقیم یکی از بی‌دغدغه‌ترین روش‌های پرداخت است که در مواردی مانند پرداخت خودکار حق اشتراک و قبض‌ها در دسترس مشتری  است. برداشت مستقیم در حال حاضر یک فرصت مناسب تجاری برای بازرگانان است. این روش، تامین‌کننده‌ی اعتبار برای شرکا می‌باشد. Slim Pay مثال خوبی در این مورد است.

صورتحساب‌ها و پرداخت‌های آتی

پرداخت‌های آتی‌، پیشنهاد راهی ساده و همه‌جانبه برای پرداخت قسط‌بندی‌شده ارائه داده است.  علاوه بر آن، یادگیری ماشینی نقش خوبی درمیان ابتکارات و نوآوری‌ها بدست آورده تا به قرض‌گیرندگان برای تاییدِ دریافتِ وامِ بدون ریسک کمک کند. به علاوه، هردو، برای کمپانی‌های جدید که به دنبال نوآوری و افزودن ارزش به کسب‌و‌کارهای در حال رشد هستند، کمک می‌کند تا شکاف ایجاد شده را پرکند. راه‌حل پرداخت‌های آتی راهی برای ورود به فرآیندی است که دو فاکتور را در نظر داشته و نمایش می‌دهد: «حضور همه‌جانبه» و «سادگی».

رمزارزها

رمز ارزها فضای جدیدی برای رشد فین‌تک‌هاست. از طرفی پرداخت از طریق رمز ارزها جایگاه خوبی بین مصرف‌کنندگان بدست آورده و از طرف دیگر، وابستگی زیادی به تصمیمات ساختاری دارد. امروزه رمز ارزها دسترسی ساده و انطباق‌پذیری بالایی دارند. رمزارزها، گام‌های بلندی برای تبدیل شدن به پول مورد اعتماد در سایر بخش‌ها برداشته‌اند. برای ارتقا بیشتر و استفاده کارا از رمز ارزها، Puma Pay راه‌حلی نوین در جهت توانمندسازی کسب‌و‌کارها ارائه داده تا افراد بدون نگرانی از جریان شدید رمز ارز‌ها آن را به عنوان روش پرداخت  بپذیرند.

این دو مساله (دسترسی ساده و انطباق‌پذیری)، اعتماد کاربران را جلب کرده است. حرکت به سمت Puma Pay محیطی منعطف برای کسب‌و‌‌کارها و مصرف‌کنندگان فناوری بلاکچین فراهم می‌سازد.

 

روندها و پیشرفت‌ها

شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی روش‌های پرداخت برای مصرف‌کنندگان به عنوان  یک جنبه کلیدی در نظر گرفته شده در رشد فین‌تک‌هاست. یکی از این خدمات شخصی‌سازی‌شده، PSPها هستند  که بازرگانانی که در محیط رقابتی فعالیت می‌کنند از آن استفاده می‌کنند. در این فرآیند، یادگیری ماشینی با حجم عظیمی از داده‌های جمع‌آوری‌شده در فناوری‌های متنوع کلان‌داده و راه‌حل‌های ابری، فرصت‌های بسیاری برای بهینه‌سازی مسیر مشتری (Costumer Journey) ایجاد می‌کند.

تجربه سفارشی‌سازی‌شده، یک حرکت در حال ارتقاست و باید در نظر داشت که امکان آگاهی از حجم تقاضای مصرف‌کننده را فراهم می‌کند.

به‌‌رغم همه مباحث، نوآوری‌های پرداختی در بررسی‌های عمیق‌تر، تعیین‌کننده‌ی نحوه پرداخت در 5 سال آتی است. این درحالی است که محققان اشتیاق زیادی به تغییر استراتژی‌های فناوری‌های جایگزین دارند.

Andy Mulcahy مدیر استراتژی در  IMRGباور دارد که پتانسیل بزرگی در بلاک‌چین و خرید اجتماعی وجود دارد و فهم چگونگی عملکرد وکارکرد فنی فناوری برای رسیدن به نتایج کاربردی، مهم است.

READ  آغاز به کار مرکز نوآوری فینوداد

مقالات

Slim Payاشتراکبرداشت مستقیمپرداخت آتیپرداخت نقدیرمز ارزهاشخصی‌سازینقدینگینوآوری پرداختییادگیری ماشینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *