زادف که یک تامین کننده جهانی قطعات اتومبیل است و درآلمان واقع شده، در موقعیتی قرار گرفته بود که مدیرانش واهمه داشتند نکند آن‌ها هم” لحظه کداک” را تجربه کنند. لحظه کداک، یک فروپاشی مهلک است که می‌تواند در کل کسب‌وکار تغییر ایجاد کند. بدین ترتیب، اعضا بلند مرتبه تصمیم گرفتند یک آزمایشگاه راه‌اندازی کنند که بصورت اختصاصی روی چالش‌های مرتبط با داده مطالعه کند. کسب آگاهی درباره نحوه راه‌اندازی و مدیریت این آزمایشگاه تجزیه و تحلیل، می‌تواند راهنمای خوبی باشد تا شما نیز بتوانید دست به اقدام مشابهی بزنید.

روی مشتریان داخلی مناسب تمرکز کنید: تلاش‌هایتان را به دپارتمان‌هایی محدود کنید که انجام پروژه داده ‌ای در آنها، تاثیرگذاری بالایی روی عملکرد شرکت دارد.

مشکلات پرتاثیر را شناسایی کنید: درآن دپارتمان‌ها، پروژه هایی را انتخاب کنید که نتیجه باارزشی به همراه داشته باشند. در این انتخاب، سه معیار را درنظر بگیرید: مشکلات باید به شکل شفاف تعریف شده باشند؛ داده‌ها باید سودمند، باکیفیت و قابل دسترس باشند و اعضا گروه باید انگیزه بالایی برای حل مشکل داشته باشند.

برای مرحله اجرا، ضرب‌الاجل درنظر بگیرید: زمان فازهای اجرایی را به سه ماه محدود کنید و به گروه‌تان این اجازه را بدهید که در صورت لزوم، پروژه را لغو کنند. با انجام این کار، منابع‌تان آزاد خواهند شد وشما خواهید توانست از آنها برای حرکت در مسیر رسیدن به اهداف بهتری استفاده کنید.

عوامل دیگر موفقیت را درنظر بگیرید: علاوه بر گام‌های ذکر شده، زداف سه مولفه دیگر را نیز در موفقیت این آزمایشگاه موثر می‌داند. این مولفه‌ها عبارتند از : حمایت گروه اجرایی، دیدگاه یک کارشناس خبره خارجی و دسترسی به متخصصانی که در رابطه با حوزه کاری آگاهی داشته باشند زمانی که اعضا مشغول به رسیدگی به مشکل هستند بتوانند سوالات‌شان را از آنها بپرسند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.