شرکت‌ها در واکنش به جنبش عظیم تجزیه و تحلیل، به استخدام دانشمندان برتر داده روی آوردند، ولی بسیاری از آنها هنوز نتوانستند به ارزشی که از ابتکارات علم داده انتظار دارند، دست پیدا کنند. تلاش‌های خوبی انجام می‌شود، ولی وقتی پای توضیح دادن نتایج به تصمیم‌گیران می‌رسد، عملیات ناتمام می‌ماند. این مشکل به نام مشکل آخرین مایل شناخته می‌شود.

  • شرکت‌ها باید با تمرکز کردن روی شش استعداد، درنحوه ایجاد گروه‌های علم داده بازنگری کنند. این شش استعداد عبارتند از : مدیریت پروژه، آماده‌سازی داده، تجزیه و تحلیل داده، تخصص موضوعی، طراحی و داستان‌سرایی
  • بررسی کنید که از بین این شش استعداد، جای کدام یک در گروه شما خالی است. افراد مختلفی را پیدا کنید که به این استعدادها مجهز هستند و می‌توانند جای خالی شکاف‌ها را پرکنند. بخاطر داشته باشید ممکن است یک نفر، در بیش از یک استعداد تخصص داشته باشد.
  • هر یک از اعضا گروه را با ارزش‌ سایر استعدادهای موجود در گروه آشنا کنید تا آمار ناسازگاری‌های فرهنگی کاهش یابد. اگر یک فرد در طراحی تبحر دارد و دیگری متخصص حوزه تجزیه و تحلیل است، هردو آنها را تشویق کنید تا با استعدادهای یکدیگر آشنایی پیدا کنند. با انجام این کار، احترامی که اعضا برای نتیجه کار همدیگر قائلند، افزایش می‌یابد.
  • پروژه‌هایتان را حول مهارت‌های مذکور ساختاربندی کنید و بدین ترتیب، از استعدادها در مسیر تحقق اهدافتان بهره‌مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.