پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ، سالن شیخ بهایی ،صندوق نوآوری و شکوفایی تهران

رویداد زمستانه‌ی رگ تک مرکز نوآوری فینوداد 
۰۰
روز
:
۰۰
ساعات
:
۰۰
دقیقه
:
۰۰
ثانیه

آشنایی با مفهیم رگ تک رگ تک (RegTech) چیست؟

 

رگ‌تک (RegTech) یا فناوری‌های قانونگذاری که از ترکیب دو کلمه Regulatory و Technology گرفته شده است به معنای «کاربرد نوآورانه فناوری برای سازگاری و تطبیق‌پذیری کارآمد و کم‌هزینه با قوانین است.» این مفهوم بعد از بحران مالی ۲۰۰۸ در پاسخ به افزایش استارت‌آپ‌های فین‌تک و افزایش حجم داده‌های دیجیتال در صنعت مالی و در پی آن افزایش قوانین مالی شکل گرفت تا در عین حفظ کارآمدی همراه با کنترل هزینه‌ها، بانک‌ها، موسسات مالی و استارت‌آپ‌های فین‌تک حداکثر تطبیق‌پذیری با قوانین جدید را در کمترین زمان ممکن داشته باشد که البته در قدم‌های بعدی این مفهوم به کار قانون‌گذار نیز آمد و قانون‌گذاران مالی نیز در مراحل قبل و بعد از قانون‌گذاری از جنبه‌های مختلف تصمیمات خود باخبر شوند تا بتوانند بهترین تصمیمات را بگیرند.

رگ‌تک یکی از ۹ حوزه فین‌تک است ولی برخی معتقدند این مفهوم در دیگر صنایع نیز می‌تواند استفاده داشته باشد. به طور کلی رگ‌تک از بزرگ‌داده‌ها، محاسبات ابری و محاسبات لبه بهره تحلیل داده‌ها بهره می‎برد تا ریسک را در بانک‌ها و موسسات مالی کاهش دهد.

قانون‌گذاری در حوزه‌ی بلاکچین

به طور کلی بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و با استفاده از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا غیرممکن است.

۱

الزامات و موانع فناوری‌های تنظیم‌گرانه (رگ‌تک) در ایران

........

۲

رگ‌تک به مثابه زیرساخت دولت الکترونیک

.......

۳

گوش کنید به سخنرانان رویداد

حامد اکبری

مدیرعامل یوآیدی

دکتر محمد اصغری

استاد دانشگاه شهید بهشتی

امیرحسین جلالی فراهانی

مدیر حقوقی بنیاد و شرکت ققنوس

پنل تخصصی با موضوع «اولویت های مقررات گذاری در حوزه رگ تک با لحاظ الزامات و موانع»

با حضور دکتر مهدی فقیهی رئیس هیات مدیره‌ی شرکت داده‌ورزی سداد و مدیر مرکز نوآوری فینوداد، حسام الدین ایپکچی مدیر حقوقی شرکت شاپرک، امیرحسین جلالی فراهانی مدیر حقوقی بنیاد و شرکت ققنوس و دکتر محمدباقر اصغری استاد دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در پایان این رویداد، پنل تخصصی با موضوع «اولویت‌های مقررات‌گذاری در حوزه رگ‌تک با لحاظ الزامات و موانع» با حضور دکتر مهدی فقیهی رئیس هیات مدیره‌ی شرکت داده‌ورزی سداد و مدیر مرکز نوآوری فینوداد، حسام الدین ایپکچی مدیر حقوقی شرکت شاپرک، امیرحسین جلالی فراهانی مدیر حقوقی بنیاد و شرکت ققنوس و دکتر محمدباقر اصغری استاد دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

گالری تصاویر مربوط به رویداد رگ تک

چه کسی ما را یاری می کند حامیان ما

رسیدن به ما جهت رفتن به سالن رویداد موقعیت را دریافت کنید

صندوق نوآوری و شکوفایی

تهران تقاطع ملاصدرا کردستان

اطلاعات بلیط

نام: 

تلفن: 

ایمیل: 

جزئیات برنامه

نام: رویداد رگ تک

تلفن: 

ایمیل: