اپلیکیشن گوگل‌پی در سال ۲۰۲۱ رونمایی می‌شود


روز به روز فراگیری کارت‌های نقدی گسترده‌تر می‌شود اگرچه برای داشتن کارت نقدی نیاز به افتتاح کردن حساب دارید اما گوگل از این فرصت برای دور زدن رقبا بهره برده است و با ارائه گوگل‌پی مستقیم افراد را به حساب‌های جاری و پس‌انداز هدایت می‌کند.

خبر شراکت گوگل و بانک‌های تحت پوشش FDIC اواخر نوامبر رسانه‌ای شد. خبر این همکاری اولین بار توسط سیتی گروپ اعلام گردید و متعاقباً اتحادیه کارت‌های اعتباری فدرال استنفورد نیز به مجمع پیوست.
شش بانک دیگر ایالات متحده طرح‌های خود را برای همکاری اعلام کردند: موبایل بانک، کوستال کامیونیتی بانک، بی بی وی اِی، فرست ایندیپندنس بانک، اس ای اف سی یو، بی ام او هریس هر کدام جداگانه اطلاعیه‌ای صادر کردند.

نماینده گوگل اشاره داشت که گوگل لایه رابط کاربری و ابزار بودجه‌بندی این حساب را تأمین می‌کند که هنوز در مؤسسات شریک استقرار دارند و اجرا می‌شوند.
با کناره‌گیری بانکداری سنتی و ابداع راهکارهای دیجیتال مانند رمزارزها و دی‌فای به نظر می‌آید هدف از این همکاری، کمک به بانک‌ها در جهت پرکردن خلأ و شکاف با استفاده از داده‌های گوگل است. همچنین به نظر می‌آید اهداف دیگری چون افزایش مشتریان و انگیزه مالی نیز مد نظر باشد.
مدیرعامل بی بی وی اِی چند دهه‌ای است که تمرکزمان بر چگونگی استفاده کاربردی از دنیای دیجیتال در جهت پیشرفت مالی معطوف کردیم در این مسیر فرصت بیشتری برای مشتریان به منظور سلامت مالی ایجاد کردیم. همکاری و مشارکت با گوگل نشانگر آینده صنعت بانکداری است. هنگامی که شرکت‌های فناوری و مالی بزرگ برای منافع خود دست به دست یکدیگر می‌دهند مصرف‌کنندگان منتفع می‌شوند. البته باید در نظر داشت با تمام مخاطرات حریم شخصی حساب هک شده گوگل شاید بزرگ‌ترین کابوس کاربران باشد.

منبع: decrypt.co

https://decrypt.co/37528/google-pay-bank-accounts-2021-six-new-banking-partners

READ  هدست واقعیت ترکیبی اپل

تکنولوژیمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *