آشتی آلمان و خداحافظی تلخ بریتانیا با هوآوی


دولت آلمان معتقد است هوآوی تست‌های امنیتی دقیقی را در رابطه با شبکه 5G گذرانده و در صورت توافق پارلمان آلمان از فناوری هواوی در شبکه‌ 5G  خود استفاده خواهد کرد.

کابینه صدر اعظم آلمان لایحه استفاده از تجهیزات هواوی را تایید کرده اما بحث تکنولوژی5G  طی روزهای پیش رو در پارلمان بررسی می‌شود

این خبر موفقیت بزرگی برای هواوی به شمار می‌رود. این غول فناوری چینی به دنبال حضور پررنگتر در کشورهای اروپایی است. هواوی پس از فرمان اجرایی ترامپ از سوی خیل گسترده‌ای از شرکت‌ها تحریم شد و فشارهای مختلفی تجربه کرد. بخشی از این فشارها ناشی از فشار آمریکا بر سایر کشورهاست. به باور دولت ترامپ سیستم‌های هواوی خطری جدی برای امنیت این کشور محسوب می‌شوند و راه را برای جاسوسی از دولت و شهروندان هموار می‌کنند؛ ادعایی که همواره از سوی هواوی رد شده است.

آلمان در حالی قصد استفاده از کیت‌های هواوی برای شبکه 5G خود را دارد اما  انگلیس به تحریم سیستم 5G پرداخت. سیاست ‌های متفاوتی از آلمان اتخاذ کرد.

به علاوه بریتانیا بیان کرد که اپراتورهای تلفن همراه ملزم به حذف هرگونه کیت هواوی از شبکه‌های خود تا سال 2027 هستند. این در حالی است که  هواوی یار دیرینه  بریتانیا در عرصه اپراتورهای تلفن همراه بوده و 15 سال همکاری موفق داشته است و دولت بریتانیا با این تاخیر کنار گذاشتن این تکنولوژی ضرر 2 میلیارد پوندی به بار آورده است.

هواوی قبلاً امیدوار بود که بریتانیا با شکست دونالد ترامپ در انتخابات ایالات متحده تصمیمات خود را دوباره مورد بازبینی قراردهد؛ اما چنین بنظر نمی‌آید این مهم میسر گردد.

READ  بلک‌کارت اعتبار اینفلوئنس‌ها

اخبارتکنولوژیمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *