نوآوری نیازمند بینش متمایز و عملی است، نوعی که مشتریان را به وجد می‌آورد و دسته‌بندی و بازارهای جدیدی را به وجود می‌آورد.
شرکت‌ها چگونه نوآوری را توسعه دهند؟
نبوغ همیشه یک رویکرد جذاب است، اگر آن را داشته باشید یا بتوانید بدست آورید، خوشبختانه نوآوری علاوه بر خلاقیت استثنایی، به رویکردهای دیگر نیز منجر می‌شود.

 کلئوس کلینفیلد، رئیس و مدیر اجرایی Alcoa  می گوید: بقیه ما می‌توانیم در سه زمینه به دنبال دیدگاه‌هایی با موشکافی روشمند و سیستمی باشیم: یک مساله ارزشمند برای حل، یک فناوری که راه حل می‌دهد و یک مدل تجاری که ‌می‌توانید از طریق آن پول خلق کنید.  شما می‌توانید استدلال کنید تقریبا هر نوآوری موفق در تقاطع این سه عنصر اتفاق می‌افتد. شرکت‌هایی که آنها به طور موثر عناصر را جمع‌آوری، ترکیب، برخورد می‌کنند بالاترین احتمال موفقیت را دارند. اگر شما نکاتی را که مشتری با آن دست وپنجه نرم ‌می‌کند، بدست آورید و بطور همزمان دانش عمیق‌تری از فناوری‌های جدید بدست آورید و مکانیزمی برای ادغام این دو فراهم کنید موفق می‌شوید و بازدهی خوبی داشته باشید.

روند کشف بینش، که فراتر از مرزهای شرکت است و شامل مشارکت‌های تولید بینش است، حیات نوآوری است. اگر چه ما اینجا موضوع را آزاد نخواهیم کرد، زیرا این دو موضوع در حال حاضر تیتر مقالات و کتاب‌های بیشماری است.

دو چیز که می‌توانیم اضافه کنیم این است که کشف تکراری است، استفاده فعال از نمونه‌های اولیه می‌تواند به شرکت‌ها برای یادگیری و توسعه بطور همزمان کمک کند، نوآوری خود را آزمایش، اعتبارسنجی و اصلاح کنید. علاوه بر این ما قاطعانه بر این باوریم که بدون وجود سیستم نوآوری کاملا توسعه یافته که سایر عناصر شرح داده شده را دربربگیرد، سازمان موفقیت و کارایی نخواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.