مولفه‌های استراتژیک، سازمانی آن چیزی است که سازمان‌های غول پیکر و نوآور را از بقیه جدا می‎‌کند. این راز بر کسی پوشیده نیست که برای شرکت‌های خوب و بزرگ هم پیاده‌سازی نوآوری دشوار است. به طور کلی این شرکت‌ها اجراکنندگان بهتری نسبت به نوآوران هستند. اغلب این شرکت‌ها در بازی در حال تغییر خلاقیت و نوآوری نسبت به بهینه کردن وضعیت فعلی کسب ‌وکار کمتر موفق شدند.

هنوز نوآوری برای سازمان‌هایی نظیر ناسا و آلگوا فرآیندی دشوار است. سوال اینجاست شرکت‌های دیگر چه چیزی می‌توانند از رویکرد و خصوصیات نوآوران بیاموزند. این سوال هسته اصلی تحقیقات و گزارشات و ورک‌شاپ‌هاست. مصاحبه با 2500 مدیر اجرایی در 300 شرکت، با دربرگرفتن مدیران اجرایی و افراد عقب‌مانده در پهنه صنایع و کشورها  نشان می‌دهد:

8 مولفه رفتاری که کارایی بالاتری در نوآوری محصول و فرآیند

از آنجاییکه نوآوری فرآیندی پیچیده است، نیازمند تلاش ساختاریافته و تقویت فرآیند بوده و لازم است هم راستاسازی فعالیت‌ها صورت پذیرد. ترکیب 8 مولفه ساختاریافته در متن به ایجاد یک سیستم اجرایی می‌انجامد. چهار مولفه اولی استراتژیک و خلاقانه در ذات خود است که می‌تواند شرایط و موقعیتی که نوآوری بیشتر رشد می‌کند را ایجاد و الویت‌بندی کند.

چهار مولفه بعدی درباره چگونگی ساماندهی مکرر  نوآوری در طی زمان است و این امر ارزش کافی برای مشارکت معنادار و کارایی حداکثری را فراهم می‌سازد.

وقتی به نوآوری می‌رسیم، فرمول ثابتی وجود ندارد. در حالی‌که سال‌ها تجربه رابطه بین نوآوری و پارامترهای مورد بررسی را تایید می‌کند. اگر شرکت‌ها خود را با این اصول و الزامات با توجه به ذائقه ریسک‌، ظرفیت داخل سازمان و فرهنگ سازمانی وفق دهند جرقه‌های نوآوری را برمی‌افروزند. در عصر دیجیتال با افزوده شدن سرعت تغییرات شرکت‌ها باید مولفه‌های سازمانی و اجرایی و استراتژیک و خلاقانه را درست دریابند و به کار گیرند تا در نوآوری موفق شوند.

[vc_row][vc_column][cz_contact_form_7 cf7="CF7 Quick Contact form" id="cz_59646" css_dd=".vc_custom_1510049133852{padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;border-radius: 20px !important;}" sk_label="color:#727272;margin-left:20px;" sk_input="padding-right:20px;padding-left:20px;"][/vc_column][/vc_row]