آرزوی جسورانه رئیس جمهور جان اف کندی، در سال 1962 برای رفتن به ماه در این دهه یک کشور را به سطوح کم سابقه‌ای از نوآوری ترغیب کرد. یک چشم‌انداز گسترده می‌تواند یک کاتالیزور قانع‌کننده باشد، به شرط آن‌که واقعا، واقع بینانه باشد و بتواند اقدامات فعلی را تحریک کند.

اما در یک محیط شرکتی، همانطوریکه بسیاری از مدیران عامل کشف کرده‌اند، حتی الهام بخش‌ترین کلمات نیز اغلب، هرچندبار که تکرار شوند ناکافی هستند. این کمک می‌کند تاآرزوهای سطح بالا با برآورد ارزشی که نوآوری برای دستیابی به اهداف رشد اقتصادی تولید می‌کند، ترکیب شود.
تعیین کمیت هدف نوآوری برای رشد و تبدیل به بخش صریحی از برنامه استراتژیک آینده، به تقویت اهمیت و پاسخگوی درباره نوآوری کمک می‌‌کند. هدف باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا مدیران را ترغیب کند سرمایه‌گذاری نوآورانه را در برنامه تجاری خود بیاورند. اگر آنها بتوانند تعداد خود را بااستفاده از تاکتیک‌های کم‌خطرتر دیگر بسازند، تجربه نشان می‌دهد که این کار را خواهند کرد.

ایجاد آرمان نوآوری کمی اصلا کافی نیست، اما مقدار هدف باید به صاحبان مشاغل مربوط می‌شود و درقالب اهداف و جدول زمانی عملکرد به سازمان‌های آن‌ها نزول یابد. هر چیز کم‌تری باعث تشویق بی عملی یا این باور می‌شود که نوآوری کار شخص دیگری است.

برای مثال لانتامنن شرکت کشاورزی اسکاندیناوی با رشد ارگانیک خطی و نوآوری بدون جهت به چالش کشیده شد. مدیران اجرایی برتر یک چشم‌انداز و برنامه استراتژیک مرتبط با اهداف مالی را ایجاد کردند:

6 درصد رشد در کسب‌وکار اصلی و 2 درصد رشد در فعالیت‌های ارگانیک جدید

برای تشویق به پروژه‌های نوآوری این اهداف کمی در واحدهای تجاری و درنهایت گرو‌ه‌های محصول کاهش یافت. در طول توسعه هر پروژه نوآوری، باید نشان می‌داد که چگونه به دستیابی به اهداف رشد برای گروه و بازارهای خود کمک می‌کند.

در نتیجه، لانتامنن با حمایت اجرای موفق چند برند جدید؛ از رشد سالانه 4 درصد به 13 درصد رسید. درواقع ، این تنها چهارسال پس از ورود پیشرو در بازار موادغذایی تبدیل شد و حق بیمه جدیدی در بازار ایجاد کرد.

چنین پارامتر عملکردی بریا مدیرانی که به رویکرد سنتی عادت دارند، دردناک است. اگر چه از نظر تجربه ما، مدیران عامل اگر بخواهند از ارزیابی و پاداش برای ارزیابی و تشخیص سهم همه مدیران ارشد برای نوآوری استفاده نکنند، فقط تلاش می‌کنند.

منبع: مقاله مکینزی درباره 8 عنصر نوآوری

[vc_row][vc_column][cz_contact_form_7 cf7="CF7 Quick Contact form" id="cz_59646" css_dd=".vc_custom_1510049133852{padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;border-radius: 20px !important;}" sk_label="color:#727272;margin-left:20px;" sk_input="padding-right:20px;padding-left:20px;"][/vc_column][/vc_row]