• نخــستین کنفرانس بین المللی فناوری متاورس با حمایت مرکز نوآوری فینوداد برگزار شد

  نخــستین کنفرانس بین المللی فناوری متاورس در راستـای تحـول و نوآوری اقتصاد دیجیتال و آینده پژوهشـی در قالب متاورس به همت آکادمی آموزشی و تحقیقاتی متاورس و آکادمی بین الــمللـی علوم و تحقیقات گرجستان و هـــــمراهی مرکز نوآوری بانک ملی ایران و مجموعه رسانه ای ویدینو، در سه روز دوم، سوم و چهارم اسفند ماه به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار گردید. محور های اصلی کنفرانس و کارگاه ها با موضوع آینده پژوهی و تکنولوژی های متاورس و کاربـــرد های متاورس در صنعت، علوم مهندسی و آموزش ارائه گردیــد.

  نخــستین کنفرانس بین المللی فناوری متاورس با حمایت مرکز نوآوری فینوداد


  در روز اول کنفرانس، ضمــن برگزاری افتتاحیه، سخنرانی ویژه دکتــر مجید ایرانمنش، دانش آموخـــته دوره دکتـــری تحلیل پوششی داده ها و مشاور معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موضوع رمز و رمز ارزها انجام شد و در 7 پنل تخصصی مقالات برتر دانشجویان و اساتید نیز ارائه شد.
  هم چنین در روز سوم اسفند ماه، کارگاه با محوریت موضوعی متاورس، کلید ورود به دنیای جدید با استقبال چشمـــگیر علاقه مندان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان قرار گرفت. تدریس کارگاه نیز توسط اعضای هیات عــــلمی آکادمی متاورس ایران، دکتر  رضا شیرازی، دکتر سیده صفیه سیادت و دکتر محسن غفاری انجام شد.
  در ادامه برنامه های کنفرانس بین المللی فناوری متاورس، مراسم اختتامیه در روز پنج شنبه 4 اسفند ماه برگزار گردید.
  در ابتدای مراسم اختتامیه، دکتر سیده صفیه سیادت، ریاست کنفرانس و دبیر علمی آکادمی متاورس ایران، ضمن خیر مقدم به حاضرین و مسئولین، به معرفی و رسالت های آکادمی متاورس ایران پرداختند و اهداف آکادمی را در چهار قالب آموزش و پژوهش، مشاوره سازمانی و توسعه پلتفرم و شتابدهی ایده ها تعریف نمودند. هم چنین گزارش فعالیت یکساله آکادمی، در قالب برگزاری بیش از 20 مورد کارگاه آموزشی و وبینار تخصصی در حوزه آینده پژوهی، تکنولوژی های متاورس، آینده آموزش، بانکداری، بیمه و صنایع مختلف را ارائه نمودند.
  دکتر سیادت، از پیشنهادات و راه حل های توسعه ای مختلف و طیف گسترده ای از خدمات و ابزار ها در آکادمی، همسو با بستر متاورس نام بردند که سازمان ها و شرکت ها را همراهی و همیاری می کند، تا بهترین  روش را برای تحول دیجیتال در کسب و کار و سازمان خود ارائه نمایند.

  نخــستین کنفرانس بین المللی فناوری متاورس با حمایت مرکز نوآوری فینوداد


  در ادامه مراسم دکتر بابک درویش روحانی، عضو هیأت مدیره هلدینگ داده ورزی سداد و دکتر امیر حسین شبیری، مدیر عامل مرکز نوآوری بانک ملی ایران ( فینوداد )، رسالت ها و نگاه ویژه بانک ملی ایران را در راستای اقتصاد و نوآوری دیجیتال طرح نمودند.
  دکتر محسن غفاری، دبیر اجرایی کنفرانس و دبیر اجرایی آکادمی متاورس ایران، از همراهی بیش از 500 نفر در کارگاه ها و پنل های تخصصی نام بردند و از حضور و ارسال بیش از 300 مقاله و همراهی بیش از 40 عضو عیات علمی از 18 دانشگاه برتر کشور در بخش کمیته علمی و داوری خبر دادند.
  هم چنین دکتر غفاری از چاپ و نمایه مقالات برتر کنفرانس در نشریه علمی و پژوهشی تحقیقات کاربردی برق، کامپیوتر و سیستم های انرژی و هم چنین مجله  ISI  با عنوان Frontiers in Blockchain  ضمن نمایه در پایگاه استنادی سویلیکا نام بردند.
  در ادامه مراسم اختتامیه ، دکتر رضا شیرازی،  دانش آموخته دوره دکتری مدیریت بازرگانی و مدرس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، به ارائه مفهوم اینترنت نسل سه در قالب متاورس پرداختند.
  در طول کنفرانس نیز از اولین کتاب جامع و خودآموز متاورس کلید ورود به دنیای جدید و کتاب به زبان انگلیسی با عنوان Metaverse-Building A Better Reality  با حضور دکتر داود کریم زادگان، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک، دکتر رضوان مدنی، معاونت فناوری اطلاعات بانک صادرات، دکتر دلیری، نائب رییس هلدینگ داده پردازی بانک پارسیان، دکتر رامین مولاناپور، مدیر مسئول انتشارات آتی نگر و دکتر رضا شیرازی رونمایی شد و به مجموعه همکار و حامی در کنفرانس  مرکز نوآوری بانک ملی ایران، دکتر بابک درویش روحانی و دکتر امیر حسین شبیری و مهندس احمد جوادی، مدیر عامل مجموعه رسانه ای ویدینو اهدا گردید.
  در ادامه برنامه از برترین های مسابقه داستان نویسی خلاقانه با بهره گیری از شخصیت داستانی کودکانه خرگوش قندک، تقدیر به عمل آمد. این مسابقه داستان نویسی در هفته پژوهش با شرکت 1700 دانش آموز از 13 استان کشور برگزار شد.
  دانش آموزان برتر به عنوان سفیران دانش آموزی متاورس، داستان خلاقانه زندگی خرگوش قندک را در فضای نسل سوم اینترنت در قالب متاورس طراحی نمودند، که به شکل نمادین با عینک های واقعیت مجازی، زیست در دنیای آینده را به عنوان نسل نخبه و آینده سازدر روز اختتامیه به نمایش گذاشتند.

  نخــستین کنفرانس بین المللی فناوری متاورس با حمایت مرکز نوآوری فینوداد


  در ضمن تقدیر از کمیته اجرایی و سخنرانان ویژه، دکتر مجید ایرانمنش، دکتر الهام حدادی و مهندس محمود رضا منصوری و حامیان آکادمی متاورس ایران، مهندس حسام نوربخش، مدیر مرکز نوآوری ستاپ ( سکوی تحول آموزش و پرورش ) و دکتر نفیسه شاهی نوری، مدیر خانه خلاق ایلسا؛  از هفت عنوان مقاله برتر دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور قدردانی شد.