لطفا قبل از ثبت نام مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید. به خصوص اگر برای اولین بار است که می خواهید وارد سیستم منتورینگ شوید.

 
 
سوالاتی که باید ابتدا از خود بپرسید :
 

آیا شما علاقه‌مند به کمک به دیگران برای رساندن آن‌ها به موفقیت هستید؟

آیا شما فردی مطمئن، صادق و قابل اعتماد هستید تا همه چیز را محرمانه نگه دارید؟

آیا شما قادر به شنیدن بدون وقفه، گرفتن نشانه‌های مهم از آنچه کسی به شما می‌گوید، بررسی و درک مطالب با به حداقل رساندن مفروضات و تعصبات خود هستید؟

آیا می‌توانید دانش و تخصص خود را به روشنی، دلگرم کننده و مفید انتقال دهید؟

 

برخی از انتظاراتی که از شما به عنوان یک منتور وجود دارد :
 
مشاور و مربی باشید. ارائه مشاوره، راهنمایی و دریافت بازخورد از وظایف شماست. تجارب و تخصص خود را به صورت مناسب به اشتراک بگذارید .
 
قهرمان باشید. مشوق و پشتیبان برای انجام کارهای جدید. کمک به مربی گیرنده برای خروج از آستانه راحتی خود با کمک به او در برنامه ریزی و پیاده‌سازی ایده‌ها تا جشن پیروزی.
 
منبع باشید. شناسایی و معرفی منابعی که باعث توسعه و رشد شخص می‌گردد. مانند کتاب، کارگاه‌های آموزشی و یا سایر ابزارهای که به یادگیری کمک می کند. تشویق افراد به پیوستن به سازمان‌های شبکه‌ای و یا معرفی آنها به مخاطبین جدید.
 
حقیقت‌گو باشید. ممکن است مربی گیرنده بازخورد سختی را ارائه دهد که نیاز به شنیدن و درک کردن دارد تا بتواند حرکت کند.

 

 

از آنجایی که در سیستم منتورینگ همه چیز صرفاً به صورت توافقی بین مربی و مربی‌گیرنده است، برای رسیدن به تجربه‌ای بهتر موارد زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم :
 
زمان : از همان ابتدا زمان پایان منتورینگ را مشخص کنید مثلا سه ماه طول زمان معمولی است، اما می‌تواند کوتاه‌تر یا طولانی‌تر باشد. مشخص کنید که در این مدت چقدر ملاقات دارید؟ آیا صرفا از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی خواهد بود و یا نیاز به ملاقات حضوری نیز می‌باشد. مثلا یک یا دوبار در هفته و هر بار به مدت 2 ساعت.
 
انعطاف پذیری: موافقت کنید که اگر فردی که مشاوره می‌گیرد، یک سوال خاص داشته باشد می‌تواند مستقیما با شما تماس بگیرد یا خیر و زمان آن را مشخص کنید.
 
محرمانه بودن: قبول کنید که اطلاعات باید محرمانه بماند یا خیر. و به این موضوع پایبند بمانید.
 
تعیین حدود فعالیت: شما مسئول مربی گیرنده نیستید. اما می‌توانید مشکلات او را با تجربه خود از بین ببرید و راهنمایی‌های دوستانه ارائه دهید. شغل شما این نیست که تمام مشکلاتی که پیش می‌آید را پاسخ دهید.
 
بررسی و ارزیابی: در طول دوره منتورینگ، به روند پیشرفت نگاه کنید و فهرستی از آنچه انجام داده‌اید تهیه کنید.
 
و سخن پایانی اگر فکر می‌کنید در اهداف بیان شده توسط مربی گیرنده چیزی اشتباه است از قضاوت و تجربه خود استفاده کنید فردی را که مربیگری می‌کنید تشویق نمایید تا مسیر خود را اصلاح کند.
 
نظرات سازنده خود را با سایر مربیان در میان بگذارید.
 همواره به یاد داشته باشید که منتور بودن یک امر داوطلبانه و هدف اصلی آن ارتقا دانش خود و دیگران است. 
 ما در تیم فینوداد موفقیت و کسب تجربیات ارزنده در این سیستم را برایتان آرزومندیم.