مرکز نوآوری فینوداد به بررسی و معرفی محصولات شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه فین‌تک می‌پردازد.


زمان تاسیس: 26 نوامبر 2015

بنیانگذار: عزیز یریما

تعداد نیروی انسانی: 11-50 نفر

شاخص‌های کلیدی عملکرد:

 • تعداد تراکنش‌ها
 • تعداد کاربران
 • مجموع مبلغ تراکنش‌ها

آدرس وب‌سایت: paydunya.com

مشابه داخلی:

 • زرین پال
 • پی پینگ
 • Pay.ir

جغرافیای فعالیت:

 • دفتر مرکزی واقع در داکار، پایتخت کشور سنگال غرب آفریقا

پی‌دنیا یک پلتفرم تراکنشی است که خدمات مالی را در اینترنت به افراد و شرکت‌های آفریقایی و بین‌المللی ارائه می‌دهد و امکان انجام پرداخت در سایت اپلیکیشن موبایل یا شبکه اجتماعی را فراهم می‌کند.
واسطه‌ای است که ارتباط بین تجارت الکترونیک یا شرکت یا شخص و مشتری را برای پرداخت در سایت اپلیکیشن موبایل یا شبکه اجتماعی را فراهم می‌کند.
با همکاری اپراتورهای تلفن همراه، خدمات انتقال پول و بانک‌ها و پرداخت آنلاین را به‌صورت مالی و بین‌الملل امکان‌پذیر می‌سازد.
دریافت مبالغی از حساب پی دنیا به‌حساب‌های بانکی vitfe، joni joni،020 enge money امکان‌پذیر است.

چطور کار می‌کند؟

 • مشتری

1-ایجاد یک حساب کسب‌وکار در سایت مربوطه

2- در اختیار قراردادن APIها

3- یکپارچه کردن APIها در سطح وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل اندروید کاربر توسط developer هایش
مشتری نهایی

4- انجام خرید در سایت یا اپلیکیشن و پرداخت با paydunya

5- تمام مبالغ و جزئیات تراکنش‌های مشتریان سایتتان در حسابتان قابل‌دسترسی است.

6- درخواست برداشت از حساب کنید یا مستقیماً با paydunya سهم شرکایتان را پرداخت کنید.

 • نسخه موبایل paudunya:

1- مشاهدة تراز یا مانده

2- مشاهده تمام تراکنش‌ها

3- درخواست پرداخت

4- درخواست پول نقد از موبایل

5- نمایش فروش‌های خود از طریق paydunya در شبکه‌های اجتماعی

 • حساب شخصی:

امکان پرداخت آنلاین

امکان دریافت پرداخت ولی با محدودیت‌هایی مشخص

 • حساب کسب‌وکار:

دریافت پرداخت‌های آنلاین

پرداخت‌هایی به نمایندگی از کسب‌وکار یا تاجر

 • هزینه سرویس

مشتری هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند و فقط مبلغ صورت‌حساب را می‌پردازد. هزینه‌ها متحمل دریافت‌کننده می‌شود.

در صورت نیاز به تبدیل ارز هزینه‌های اضافی ممکن است متحمل مشتری شود. پرداخت در سایت و اپلیکیشن موبایل
FCFA 100+4%: API APIها برنامه‌های کامپیوتری هستند که به شما اجازه می‌دهند بر روی وب‌سایت و اپلیکیشن موبایلتان از سرویس پرداخت پی دنیا استفاده کنید.
توسعه دهندگان شما آنها را با وبسایت و اپلیکیشن موبایل شما یکپارچه می‌کنند، بنابراین مشتریانتان می‌توانند گزینه پرداخت پی دنیا را انتخاب کنند. API باقابلیت‌های مختلف در دسترس شما قرار دارد: PSR،PAR و PER که همگی در ده زبان برنامه‌نویسی Woocom- ،Wordpress Plug in ، java، PHP، Python،prestashop Plugin، WHMCS Plugin، Node JS،Ruby ،NRT، merce Plugin قابل‌استفاده هستند.

PSR

این API این امکان را می‌دهد تا مشتریان مستقیماً با وب‌سایت یا اپلیکیشن شما پرداخت کنند. بعدازاین فاکتور مشتری ایجاد و پی‌دنیا به‌عنوان روش پرداخت انتخاب شد او شماره‌تلفن یا ایمیل خود را وارد می‌کند سپس یک پیام رمز توسط پی‌دنیا برای او ارسال می‌شود، رمز را در صفحه پرداخت خود وارد می‌کند و در نهایت موفقیت یا عدم موفقیت در پرداخت به شما اطلاع داده می‌شود. برای این API شما باید حساب پی دنیا داشته باشید.

PER

اگر بخواهید درصد مشتری از هر فروش را به‌حساب پی‌دنیا دیگری بپردازید. مثلاً بازپرداخت بخشی از پول دریافتی به تأمین‌کننده یا صاحب اموال فروخته شده، این برای پلتفرم‌های فروشگاهی و واسطه‌ای که درصدی از هر پرداخت را برای صاحب اموال فروش رفته یا ارائه‌دهنده سرویس نگه می‌دارد مناسب است.
استفاده از این خدمت برای انتقال وجوه رایگان است.

PAR

این API این امکان را می‌دهد تا مشتری پس از کلیک بر روی دکمه پرداخت به پلتفرم PayDunya هدایت شود. این API مناسب‌ترین روش است زیراکه مشتریان می‌توانند از گزینه‌های پرداخت مختلف موجود استفاده کنند علاوه بر این اگر روش پرداخت جدیدی اضافه شود بدون نیاز به تغییر در وب‌سایت یا اپلیکیشن به طور خودکار در صفحه پرداخت نمایش داده خواهد شد.

PAL

برای فروشندگان الکترونیک که کالای فیزیکی را به فروش می‌رسانند توصیه می‌شود که این امکان را می‌دهد که مشتریان شما در وب‌سایت یا اپلیکیشن خودتان خرید کنند ولی در زمان تحویل پرداخت انجام دهند. پی دنیا برای فرد تحویل دهنده یک اپلیکیشن فراهم می‌کند. زمانی که در مقابل مشتری شماره مشتری را وارد می‌کند و یک رمز برای مشتری پیامک می‌شود پرداخت تأیید شده و شما اطمینان می‌یابید که رضایت مشتری جلب شده و تحویل دهنده ارسال را انجام داده است. این سیستم یک API نیست بلکه گزینه‌ای است که با APIهای PAR و PSR همراه می‌شود.

درخواست پرداخت

ارسال فاکتور برای مشتریان یا درخواست بازپرداخت
درخواست پرداخت (DmP) به شما امکان تهیه فاکتوری درخواست بازپرداخت که برای مشتریان ارسال می‌کنید می‌دهد. برای انجام این کارای لینک درخواست بازپرداخت منوی اصلی در اکانت پی دنیای خود استفاده کنید و اطلاعات زیر را ارائه دهید:

 • توضیحات
 • پیام فرستاده شده برای گیرنده
 • مقدار
 • مهلت پرداخت
 • پیام خصوصی
 • شماره یا ایمیل گیرنده

درخواست بازپرداخت:

DmP اجازه می‌دهد تا شما از بدهکاران یا دوستان خود درخواست پرداخت کنید. بدهکار شما یک ایمیل و پیام کوتاه دریافت می‌کند که او را ارDmP شما مطلع می‌سازد.

ارائه خدمات:

ارسال فاکتور به مشتریان خود برای پرداخت هزینه خدمات شما. باDmP، مشتری می‌تواند با توجه به قرارداد یا توافق شما صورت حسابتان را در چند قسط پرداخت کند. برای مثال 50% در پرداخت اول، 30 % در ماه بعد،20% در زمان تحویل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.