تحولات حوزه پرداخت از زبان بنیان‌گذار Slim Pay


طی مصاحبه‌ای که با مدیر عامل کسب و کار اسلیم‌پی شکل گرفته تا از آخرین تغییرات اکوسیستم پرداخت آگاه شویم و دریابم چگونه تجار،  اقتصاد اشتراک محور را به شکوفایی می‌رسانند.

با توجه به سیر شتابان فناوری، شاهد تغییراتی در رفتار مصرف‌کننده و پراکندگی پرداخت در سراسر جهان هستیم.

سوال اساسی اینجاست که چطور این تحول را ارزیابی کنیم؟

پاسخ این‌گونه بود از طرفی ما نمی‌توانیم نقش تکنولوژی را به عنوان موتور محرک رشد و تحول انکار کنیم؛ اما باید در نظر داشته باشیم که پشت صحنه همه تغییرات تکنولوژیک، مصرف‌کنندگان هستند. ما به عنوان پلتفرم پرداخت، محرک توزیع دیجیتال هستیم. وقتی وارد عصر اقتصاد اشتراکی می‌شویم، بطور کامل با مالکیت کسب و کارها خداحافظی می‌کنیم و تمرکز بیشتری بر دسترسی اشتراکی و تجربه منحصربفرد مشتری داریم.

بخصوص این مساله در بین نسل‌های جدید تا جایی‌ست که تمایل به استفاده آنلاین ویدیو و موزیک بر نگهداری آن ترجیح دارد. (مدل اشتراک در برنامه‌های موسیقی شبیه اسپاتیفای)

چالش طولانی مدت زمانی ایجاد می‌شود که خدمات را براساس نیاز مشتری طراحی و بطور سفارشی‌سازی شده می‌فروشیم.

ما مدارکی از رضایت پایدار مشتری در حالت سفارشی‌سازی محصولات داریم. این یادآوری این نکته است که تکنولوژی به آزادسازی دسترسی و سود می‌پردازد و در نتیجه، این رفتار باعث می‌شود هر آنچه را می‌خواهید در زمانی‌که می‌خواهید بدون صرف انرژی دریافت کنید.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، ما از مالکیت سود می‌بریم. چرا باید صاحبان کسب و کار، مدل درآمدی‌شان را از فروش به اشتراک تغییر دهند؟

برای تجار، چالش اینجاست که چطور درآمد را افزایش و هزینه‌ی بازدارنده را کاهش دهیم. ما باور داریم، استراتژی اشتراک، عامل موفقیت استارتاپ‌های مالی است. ما یک مصاحبه با مصرف‌کنندگان اروپایی داشتیم و رفتارهایشان را تحلیل کردیم. در این حالت متوجه شدیم 85% ازآنها حداقل از  اشتراک یک برنامه مالی  بهره می‌برند.

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد اشتغال بلندمدت زمانی ایجاد می‌شود که خدمات براساس نیاز مشتری طبقه‌بندی و فروخته  می‌شود.

ما یک سرویس نگهداری مشتری ایجاد کردیم. پیشنهاد یکی از مشاورانمان، اشتراک به ازای استفاده بود؛ اما یک قطعه گمشده در این پازل نگهداری مشتری وجود داشت. قطعه گمشده اینجا بود که شما باید مشتری را بشناسید و اگر این نکته را بدانید قادر خواهید بود بهترین خدمات را در مقابل پیشنهادات مشتری به عنوان تجربه کاربری ارایه دهید.

یک جابجایی پویا بین مشتری و تاجر وجود دارد. مشتریان، آزادی انتخاب برای تعیین حق اشتراک خود می‌خواهند.

معمولا تجار پیشنهاد  قراردادی را می‌دهند که مشتریان را درگیر اشتراک 12 تا 24 ماهه می‌کند.

تعدادی از کسب و کارهای خلاق و پویا  دریافتند که اگر اشتراک نامحدود به مشتری بدهند مشتری انعطاف لغو کردن سفارش را در هر زمان دارد و این فرصت مناسبی برای تاجران است تا مدل پیشنهادی اسلیم‌پی را پیاده و سود کسب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.