قابلیت جدید سفارشی‌سازی موسیقی اسپاتیفای


اسپاتیفای الگویی دارد که در آن اپلیکیشن با تجزیه و تحلیل صدای کاربران به تشخیص مواردی مثل احساسات و جنسیت کاربر می‌پردازد و بر اساس این داده‌ها به سفارشی‌سازی پیشنهاد موسیقی برای افراد می‌پردازد. اسپاتیفای در طی چند ماه گذشته امکانات زیادی از جمله اضافه کردن تصویر به پلی‌لیست یا امکان ذخیره موزیک در حافظه دستگاه را به اپلیکیشن خود افزوده اما هیچکدام از آن‌ها قابل مقایسه با امکان فعلی نیست.
برطبق مستندات چنین می‌نماید که از این داده‌های گفتاری می‌تواند برای تعیین حالات عاطفی و روحی، جنسیت، سن یا لهجه کاربران استفاده شود و برمبنای این داده‌ها پیشنهادهای کاربران شخصی و سفارشی‌سازی می‌شود. به عنوان نمونه، اگر اسپاتیفای خوشحالی فرد را تشخیص دهد، می‌تواند موزیک‌هایی متناسب با همین روحیه را پیشنهاد کند.

برخی افراد با چنین امکاناتی موافق و برخی مخالفند و البته طرفداران حفظ حریم شخصی با تصور اینکه شرکت به مکالمات آن‌ها گوش می‌دهد با این تکنولوژی مخالفت‌هایی دارند. با این حال، اسپاتیفای مدعی است تنها با هدف بهبود پیشنهادهای موسیقی از آن استفاده می‌کند.

فناوری تشخیص گفتار در گذشته نیز توسط شرکت‌های بزرگ فناوری مورده استفاده قرار می‌گرفت؛ پس پیش‌بینی می‌شود اپل، گوگل و آمازون برای برقراری ارتباط بهتر با کاربران خود فناوری این چنینی را توسعه خواهند داد.

در نهایت این امکان هنوز به اپلیکیشن اسپاتیفای اضافه نشده با این وجود با توجه به مشکلاتی که اخیرا حول محور سیاست‌های حفظ حریم خصوصی برای شرکت‌های مختلف به وجود آمده، بعید است به این زودی چنین امکانی عملیاتی شود.

READ  افراد کم‌توان و معلول در راستای گسترش شمولِ مالی

تکنولوژیمقالات

finodadspotify

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *