اخباری از طرح جدید اتحادیه اروپا در راستای مراوده مالی با خودروسازان برقی به گوش می‌رسد. از جمله این اخبار کمک 1 میلیارد یورویی آلمان به تسلا ‌است. تسلا درمقابل گشایش مرکز تولید باتری خودروهای برقی در جنگل‌های برلین از وام بهره می‌برد که البته طی هفته‌های گذشته شکایات گروه طرفداران محیط زیست  در مورد تراشیدن درخت‌های جنگل انبوه اطراف شهر برلین را دربرداشته است.

طرفداران محیط زیست باور دارند که این جنگل‌ها زیستگاه حیوانات مختلفی  ازجمله نوع خاصی از مارمولک است و زیستگاه این جانور با اقدامات شرکت تسلا (درباره گشایش مرکز تولید باتری برقی) مورد تهاجم قرار گرفته است. با وجود این مسائل اتحادیه اروپا در نظر دارد تا 3 میلیارد یورو برای حمایت از تولید سلول‌های باتری در اروپا سرمایه‌گذاری کند. این سایت تولیدی در ایالت براندنبورگ قرار دارد. اما وزارت اقتصاد آلمان مقدار حمایت مالی خود را اعلام نکرده است.

در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا این خبر، خبری جعلی در راستای ایجاد حباب قیمت سهام تسلاست و یا این اتفاق خواهد افتاد. با این وجود بسیاری اعتقاد دارند این کمک ها در اختیار دیگر خودروسازان از جمله بی ام و نیز قرار خواهد گرفت. هرچند در حال حاضر دقیقا معلوم نیست که چه شرکت‌هایی این کمک مالی را دریافت می‌کنند.

از بررسی مدارک و شواهد به این نتیجه می‌رسیم دولت‌های اروپایی خود را برای ورود مهاجران آماده کردندو برای این کار نیاز به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و تولید در اروپا نیاز دارند. در سال 2020 میلادی تسلا مدل ۳ به عنوان ارزان قیمت‌ترین محصول این شرکت به فولکس واگن ID.3 و رنو زویی رقابت را واگذار کرد و درجایگاه سومین خودرو پرفروش بازار قرار گرفت.

با وجود مشکلات عدیده ایلان ماسک هنوز هم بر باور حمایت از خودروهای برقی است زیرا مطمن است که این کار باعث استفاده گسترده‌تر مردم از وسایل نقلیه برقی می‌شود. همچنین ایلان ماسک با توجه به پهنای کم خیابان‌ها در شهرهای اروپایی علاقه به تولید محصولات کوچک‌تر سفارشی‌سازی شده این بازارها دارد.

منبع:
autocar

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.