با توجه به شرایط فعلی شیوع کرونا کمتر کسی است که نیاز به استارتاپ‌ها را احساس نکرده باشد از این رو بازار ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها با مؤلفه‌های بازار مالی داغ‌تر شده است. ما در شتاب‌دهنده و مرکز رشد فینوداد در پی این مهم برآمدیم تا روش‌های ارزش‌گذاری را طی 9 جلسه برای مخاطبین معرفی کنیم. ارزش‌گذاری استارتاپ پروسه‌ای است که ارزش فعلی دارایی منقول و غیرمنقول تعیین می‌شود. ارزش‌گذاری استارتاپ پاسخ به سؤالی است که استارتاپ چقدر ارزش دارد؟ منظور از ارزش اقتصادی بوده یا ارزش بازاری؟ ارزش اقتصادی حداکثر ارزشی است که خریداران یا سرمایه‌گذاران برای یک دارایی یا شرکت قائل‌اند و به علاوه مایل به پرداخت مبلغ موردنظر هستند.

توجه داشته باشید که اکثر روش‌های ارزیابی بر اساس داده‌هایی مانند مقادیر مشابه یا ارزیابی‌های پایه‌ای شکل می‌گیرند. چگونگی دستیابی به این اطلاعات موضوعی مهم است که البته در این مطلب به آن پرداخته نشده است.

[vc_row][vc_column][cz_contact_form_7 cf7="CF7 Quick Contact form" id="cz_59646" css_dd=".vc_custom_1510049133852{padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;border-radius: 20px !important;}" sk_label="color:#727272;margin-left:20px;" sk_input="padding-right:20px;padding-left:20px;"][/vc_column][/vc_row]