قبل بازشدن بحث ذهنیت مبتنی برصفر، اگر شما صاحب کسب‌وکاری باشید احتمالاً رقبای خود را زیر نظر گرفته و انتظار ایجاد طرح‌های نوآورانه از طرف آن‌ها را داشتید؛ اما اگر بخواهید صداقت داشته باشید، آیا ایده سرویس هم‌سفری آنلاین (Uber) یا وب‌سایت کرایه مکان‌های اقامتی (Airbnb) به ذهنتان خطور کرده؟ تحولات فناوری و داده‌محور با تمام قدرت پیش می‌روند. آیا خیال می‌کنید شرکت یا صنعت شما در برابر این تحولات ایمن است، بیشتر فکر کنید! اکنون فقط ۱۲% از ۵۰۰ شرکتی که در سال‌ ۱۹۵۵ در لیست (Fortune 500) بودند فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

 (John Chambers)، مدیرعامل اسبق شرکت (Cisco Systems)

تغییر اساسی در توانمندی‌ها، تاثیر فناوری‌ها بطور فزاینده ای در حال رشد است. در دهه‌های اخیر، هزینه‌های ذخیره‌سازی داده ده‌ها برابر کاسته شده‌است. رایانش ابری رشد انفجاری داشته و با در اختیار نهادن قدرت پردازشی در اندازه بزرگ‌ترین شرکت‌ها برای استارت‌آپ‌ها، شرایط را برای رقابت برابر مهیا کرده است. در همین زمان، یادگیری ماشینی و فناوری‌های نوظهور مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، به‌سرعت در حال متحول کردن صنایع متنوعی شامل خودرو، بهداشت و درمان وخرید فروش املاک  هستند. چارچوب  امروز ما تحول است که هیچ کسب‌وکار و رهبری قدرت اجرای آن را ندارد.

رهبری تغییر

دریکی از آخرین مقاله های نشریه مدیریتی (Harvard Business Review) چنین آمده: رهبران باید تغییر را نه به‌عنوان یک تحول گاه‌به‌گاه که به دید ذات شغل مدیریت بنگرند.

سازمان موفق در تغییر، سازمان شفاف و چابکی است که رهبران آن چشم‌انداز مشترکی برای رشد پایدار سازمان دارند و باقدرت به‌سوی آن می‌تازند. سردرگمی و تزلزل در گستره سازمان‌هایی به چشم می‌خورد  که تغییر را به‌جای فرصت، یک تهدید انگاشتند، تسکین‌های کوتاه‌مدت برای حل چالش‌های کسب‌وکار تجویز کرده و شفافیت قابل توجهی ندارند. کریس تیمرمنز (Kris Timmermans)، مدیر ارشد زنجیره تأمین و راهبرد عملیات در اکسنچر استراتژی (Accenture Strategy)، می‌گوید: رهبران نقشی بی‌نظیر در پیش بردن تحول واقعی در یک سازمان دارند.

ذهنیت مبتنی بر صفر

تیمرمنز ناظر طرح مبتنی بر صفر (Zero-based) یا زی‌بی (ZB) است. زی ‌بی یک تکنیک مدیریتی است که باعث شناسایی و کاهش هزینه‎‌ها و بازتوزیع راهبردی منابع برای پیشبرد نوآوری و رشد پایدار می‌شود. تفکر مبتنی بر صفر (زی‌بی) در حال فراگیر شدن در میان تعدادی از شرکت‌ها است و برندهای مهم طلایه‌داران این حرکتند. تفکر مبتنی بر صفر باعث می‌شود کسب‌وکارها سهم بازار خود را افزایش داده و چابکی عملیاتی خود را دوباره بدست آورند؛ اما همان‌گونه که تیمرمنز اشاره می‌کند، مبتنی بر صفر کردن یک سازمان کار چندان راحتی نیست. شرکت‌ها ناچارند اسناد بودجه‌ای خود را از صفر شروع کنند، لزوم اختصاص بودجه برای هر خط از سند باید در راستای رشد توجیه شود. از بازاریابی گرفته تا مخارج حمل‌ونقل؛ به حداکثر رساندن سرمایه انسانی بر اساس فرصت کسب‌وکار؛ خودکارسازی فرایندهای تکراری و زائد و خلق فرهنگ تغییر در سازمان. تیمرمنز ادامه داد:

“زی‌بی تنها یک استراتژی نیست، بلکه ابزاری برای عملیاتی سازی و اجرایی کردن هدفی بزرگ‌تر است. توضیح مدیران برای اتخاذ رویکرد مبتنی بر صفر این بوده و همچنین آن‌ها باید فرهنگ مبتنی بر صفر را در کارهای خود نیز نهادینه کنند. سخنرانی درباره الزام به حداقل کردن مخارج و مسئولیت‌پذیری و درعین‌حال اقامت در هتل‌های پنج ستاره، تغییر رفتار سازمانی را مشکل می‌کند.”

وی افزود: در آخر نقش رهبری، اجرای سیاست‌ها از طریق حفظ اصطکاکی سالم با صاحبان بودجه است. رهبران باید به‌صورت فعال با فرایند زی‌بی درگیر شوند و در برابر مخارج صرف‌شده مسئولیت بپذیرند. در عصر پایداری تحول و نوسانات اقتصاد، هر روز شرکت‌های بیشتری با واقعیت تنزل سود، رکود در رشد و تردید سازمانی روبرو می‌شوند. بازیابی چابکی برای رقابت به چیزی بیشتر از کاهش هزینه‌ها نیاز دارد: استقبال از روش‌های جدید برای توجه به کاهش هزینه‌ها و شفافیت؛ شناسایی منابع هدررفته و ایجاد منبع جدید درآمد و رشد و در آخر خلق یک الگوی عملیاتی که بتواند درکنار  اجرای راهبردهای کسب‌وکار، از فرهنگ تحول همیشگی حمایت کند. ذهنیت مبتنی بر صفر (ZBx) یک چهارچوب کل‌نگر برای شرکت‌ها جهت مسئولیت‌پذیری فراهم کرده است و با صفر کردن  اتلاف، زمینه‌های جدید برای رشد ایجاد می‌کند.

منبع : مقاله فورچین

READ  خودرو الکتریکی اپل

خلاقیت فردیمقالات

استراتژی کسب و کارتغییر رشدذهنیت مبتنی بر صفررقابت تحولسیسکوشفافیت و چابکیگزارش هاروارد بیزینسمدیریت کسب و کارواقعیت مجازییادگیری ماشینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *